Bank Spółdzielczy w Pruszczu Pomorskim powstał w 1945r. Początkowo rozpoczął swoją działalność na terenie czterech gmin: Pruszcza, Serocka, Świekatowa i Bukowca. Bank został zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Grudziądzu dnia 25 września 1945r. pod nazwą: Bank Spółdzielczy "Samopomoc Chłopska" w Pruszczu.

W marcu 1961 roku nastąpiła zmiana statutu i Bank przyjął nazwę: Bank Spółdzielczy Spółdzielni Oszczędnościowo- Pożyczkowej w Pruszczu. Terenem działania były gminy: Pruszcz, Serock, Świekatowo i Sucha. W roku 1962 zmieniono nazwę na Bank Ludowy SOP. Obecnie Bank nosi nazwę Bank Spółdzielczy w Pruszczu Pomorskim.

Od 1996 roku terenem działania Banku było województwo bydgoskie z wyłączeniem terenu działania Banku Spółdzielczego w Dąbrowie Biskupiej, Jeziorach Wielkich, Sośnie i Janowcu Wielkopolskim. Od 1997 roku Bank rozpoczął proces łączenia się z innymi bankami. Pierwszym bankiem przyłączonym do BS w Pruszczu Pomorskim był Bank Spółdzielczy w Rojewie, który jest oddziałem banku od dnia 1 lipca 1997 roku. Rok później przyłączony został Bank Spółdzielczy w Dąbrowie. Trzecim oddziałem od dnia 1 stycznia 1999r. stał się Bank Spółdzielczy w Pakości. W 1999 roku bank otworzył również nową placówkę w Bydgoszczy.

W związku z wprowadzeniem od 1 stycznia 1999 roku nowego podziału administracyjnego w Polsce, Bank otrzymał zgodę na prowadzenie działalności na obszarze powiatów: bydgoskiego, inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego, sępoleńskiego, świeckiego, tucholskiego i żnińskiego oraz miasta Bydgoszcz w województwie kujawsko-pomorskim.

Pomimo rozszerzonego terenu działania Bank Spółdzielczy w Pruszczu Pomorskim obsługuje przede wszystkim gminy: Pruszcz, Rojewo, Dąbrowa Mogileńska, miasto i gminę Pakość oraz miasto Bydgoszcz.

Korzystając z kart bankomatowych należy pamiętać o:

  • nie zapisywaniu numeru PIN;
  • nie trzymaniu numeru PIN i karty w jednym miejscu;
  • nie udostępnianiu numeru PIN i karty innym osobom;

Zgubiona lub skradziona karta VISA, MASTERCARD?

Fakt taki należy niezwłocznie zgłosić telefonicznie: +48 22 515 31 50 lub +48 828 828 828 czy też osobiście w dowolnej jednostce Spółdzielczej Grupy Bankowej lub Banku Spółdzielczego. Im szybciej zastrzeżesz utraconą kartę, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo wystąpienia strat, powstałych w wyniku jej nieuczciwego wykorzystania!